۲۰ خرداد ۱۳۹۸
خرداد ۲۰, ۱۳۹۸

جلسات بزرگ کاشت مو

0 دیدگاه

جلسات بزرگ کاشت مو

در کاشت واحدهای فولیکولی FUT، می‌توان در خلال یک جلسه بزرگ، ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ واحد فولیکولی را کاشت. ثابت شده است که رشد عالی موها در جلسات بزرگ محقق می‌شود. در اینجا به مزایای جلسات بزرگ کاشت مو اشاره می‌کنیم.( کاست مو کرج )
 پوشاندن طاسی سریع‌تر صورت می‌گیرد. اکثر بیماران تمایل ندارند در روند جلسات تکرار شونده کاشت مو درگیر شوند. در برخی از بیماران، یک جلسه بزرگ کاشت واحدهای فولیکولی می‌تواند نتیجه کاملا طبیعی و غیرقابل تشخیص ایجاد نماید. حتی ممکن است در صورت ریزش بیشتر موها وضعیت سر بیما همچنان طبیعی به نظر آید و نیاز به عمل مجدد نباشد. بنابراین یک عمل بزرگ کاملا موثر و مقرون به صرفه است.
 هر بار که عمل کاشت مو تکرار می‌شود، ناحیه دهنده آسیب می‌بیند. برداشت یک نوار پوستی بزرگ نسبت به برداشت چندین نوار کوچک‌تر و یا استفاده از پانچ، عوارض کمتری از جمله تشکیل بافت جوشگاه، ریزش مو و تغییر شکل موهای باقیمانده دارد. توجه ویژه با تکنیک برداشت مو، به حداقل رساندن تعداد برداشت‌های مو و بخیه نمودن دقیق ناحیه دهنده در حفظ موهای ارزشمند آن بسیار مهم است. این موضوع نه تنها در صورت تکرار کاشت مو در آینده بلکه در حفظ زیبایی ناحیه دهنده حائز اهمیت است.
 در جراحی کاشت مو نباید پدیده تلوژن افلوویوم را فراموش کرد. ایجاد روزنه برای کاشت واحدهای فولیکولی در مجاورت نزدیک موهای ضعیف باقیمانده ممکن است به ریزش شدید آنها منجر شود. این موها در مرحله استراحت قرار دارند و عموما دوباره رشد خواهندکرد مگر اینکه به شدت ضعیف شده باشند. با کاشت تعداد زیادی از واحدهای فولیکولی در یک جلسه بزرگ موهایی که در چند ماه آینده رشد خواهند کرد، موهای ضخیم و سالم خواهند بود و ریزش موی ناشی از افلوویوم را جبران خواهند کرد.
 در جلسات بزرگ کاشت مو انواع گوناگون واحدهای فولیکولی (حاوی یک تار مو، دو تار مو و …) آماده می‌شود. تنها درصد معینی از واحدهای فولیکولی حاوی یک تار مو هستند. این امر در ترمیم خط موی پیشانی حائز اهمیت است. زیرا بازسازی خط مو به تعداد نسبتا زیادی از واحدهای حاوی یک تار مو نیاز دارد. اگر تعداد واحدهای فولیکولی برداشته شده از ناحیه دهنده بسیار کم باشد، تعداد واحدهای حاوی یک تار مو نیز کم خواهد بود. در این صورت با ترمیم خط مو ناقص خواهد بود و یا با تقسیم کردن واحدهای حاوی ۲ یا ۳ تار مو در واقع به تولید واحدهای حاوی یک تار مو خواهیم پرداخت که روش ایده‌آلی نیست.